HOME PAGE HOME PAGE HOME PAGE ENGLISHSLOVENSKYČESKY
 
Čtvrtek 29.02.2024
FS PÚČIK
Folklorní soubor PÚČIK
Historie souboru
Kde nás najdete
Repertoár souboru
Cimbálová muzika
Aktuality a zprávy
Kalendář akcí
Fotogalerie
KONTAKTY
Napište námFOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY

SDRUŽENÍ PŘÁTEL FOLKLORU

Na Horňácku rozřšiřují kulturní akce

Velká nad Veličkou- Díky vypsání dotací z Místní akční skupiny Horňácko a Ostrožsko se mohou ještě letos těšit v příhraničním regionu na tři zcela nové kulturní-folklorní akce.
"Bylo by škoda, abychom nepodali pomocnou ruku, kde se v současnosti přetěžko hledají sponzoři. Krizi v kultuře nesmíme dovolit. Vedle Velké jsem ještě vyzval s nápadem něčeho nového zorganizovat i kulturní činovníky v okolních obcích," tvrdí kulturní aktivista a iniciátor Antonín Vrba. "26. září plánujeme v centru regionu setkání vypravěčů s názvem-Humor-koření našeho života, při kterém hodláme "oživit" vzpomínkou jednoho z nejslavnějších osobností vypravěčského "kumštu" na Moravě Vaška Mlýnka z Kuželova.
Na 17. října jsem oslovil Sdružení za obnovení Suchovskéj republiky uspořádat setkání harmonikářů a heligonkářů. K účasti na obou akcích již nyní hledáme a tímto vyzýváme z Horňácka, Ostrožska a ze slovenských Kopanic-nepohrdneme však ani z jiných regionů, především nové "obyčejné umělce," z řad hospodských sedánek či společenských akcích, které bychom chtěli dostat účinkovat na pódium. 22. listopadu uspořádá pořad Drapte, drapte drapulenky v Javorníku místní pěvecký ženský sbor.
Mikroregion HORŇÁCKO
Určitě velmi zajímavý kulturní projekt s názvem Stáří o lásce, mládí o smrti podpořený Jihomoravskou komunitní nadací připravuje Vrba s pražským umělcem Vladimírem Mertou. Program měl dát dohromady několik folklorních rodin z tří až čtyř generací. "Jasno mám akorát v tom, že akce musí proběhnout do konce roku. Jelikož je na Slovácko v kulturní termínovce doslova nabito, hledám ještě nějaký volnější termín a hlavně sonduji folklorní místo pro uspořádání, kde chodí hodně diváků. Zvažuji Kyjov, Břeclav, Ostrožskou Lhotu, Uherské Hradiště, Hluk či Uherský Brod. Na Horňácku pravděpodobně ne, protože zde zase takový zájem místní veřejnosti není, jak se zdá přespolním i když by si to tento proslavený folklorní region určitě více zasloužil," dodává a míní organizátor Veličan Tonda Vrba.

(red, Velká nad Veličkou)

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Mikroregion HORŇÁCKO
Zveřejněno 31.05.2009 v 17:53 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
FOLKLOR A TRADICE
Etnografický region
Etnografický subregion
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
FOLKLORNÍ AKCE V KRAJI
Aktuality a zprávy
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Kalendář akcí v kraji