HOME PAGE HOME PAGE HOME PAGE ENGLISHSLOVENSKYČESKY
 
Středa 17.04.2024
FS PÚČIK
Folklorní soubor PÚČIK
Historie souboru
Kde nás najdete
Repertoár souboru
Cimbálová muzika
Aktuality a zprávy
Kalendář akcí
Fotogalerie
KONTAKTY
Napište námFOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY

SDRUŽENÍ PŘÁTEL FOLKLORU

Soubor Hanák přeje všechno nejlepší...

Rok s rokem se schází a najednou je těch let nádherných a kulatých padesát. A právě tolik je Stanislavu Vojtkovi, dlouholetému organizačnímu vedoucímu souboru Hanák v Troubkách.
Hanák, folklorní soubor
Stanislav Vojtek
Rok s rokem se schází a najednou je těch let nádherných a kulatých padesát. A právě tolik je Stanislavu Vojtkovi, dlouholetému organizačnímu vedoucímu souboru Hanák v Troubkách. Narodil se 11. 11. 1958 v Přerově. Ve svých sedmnácti letech začal tančit pod vedením takových zvučných jmen jako p. Alois Běhal a p. Josef Němčák p. Alena Martinů a také pana Kadlece z Prostějova. Souboru Hanák je po celý život věrný, jako výborný tanečník a zpěvák a od roku 1995 věnuje svůj čas, chuť a elán i jako organizační vedoucí. Za tuto dobu dokázal uplatnit víc jak skvěle své organizační tak i bezprostřední komunikační schopnosti. Zajišťuje jak početné regionální vystoupení, tak i účast v rámci celorepublikových festivalů jako např. v Klatovech, Strážnici, Písku, Frenštátě pod Radhoštěm, Praze, Prostějově a teď aktuálně v Miloticích u Kyjova. Členové Hanáku měli také možnost po dobu jeho vedení zakusit vůni dálek při zahraničních zájezdech ve Francii, Sicílii, Španělsku, Holandsku, Německu a velmi milého přijetí se nám dostalo také v sousedním Slovensku. Do bezmála třicetileté historie patří též družba s jihočeským Blaťáckým souborem ze Ševětína.
Největším dílem práce a odpovědnosti je organizace a zajištění tradičního Předvánočního posezení u cimbálu před domácím publikem v Troubkách, které má za sebou i pohnutý ročník 97. V tomto roce zasáhla celou Moravu, tedy i střední Hanou drtivá a ničivá povodeň. Zničila jen v obci Troubky na 250 domů, mezi jinými občany a členy souboru i rodný dům Stanislava Vojtka. Ani taková událost neměla vliv na přerušení fungování souboru a díky nasazení všech a velkého elánu Stani se po náročných přípravách podařilo uspořádat jako vůbec první kulturní akci v Troubkách, Předvánoční posezení u cimbálu. K oživení tradic v obci přispěl i masopustním voděním medvěda, které má již také desetiletou tradici. Letos k tomu přibyla i obnova Folklórních slavností, letos poprvé na troubecké hody. Tady je třeba zohlednit a ocenit široký záběr všech kompetencí od shánění dotací a sponzorských darů, tak i zajištění technicko provozních záležitostí, ale hlavně záruka pestrosti přehlídky všech vystupujících hostů.

Závěrem malé nahlédnutí do jeho duše pomocí slov, které nám mohou napovědět proč má soubor Hanák takové štěstí v osobě svého vedoucího a velkého člověka lidové Hané: "Dělám to z lásky k lidovým tradicím, tanci a zpěvu na Hané, dělám to rád." My sami v souboru cítíme, že to dělá i z lásky k nám. Za celou tu dobu vzniklo mnoho přátelství a nezapomenutelných zážitků. My všichni dohromady děkujeme za vše, co pro nás náš "vedóci" dělá, přejeme hodně sil, zdraví a pohody, ať se dále můžeme společně těšit z těch nových folklórních střípků, které dělají naše životy o tolik bohatší.

soubor Hanák z Troubek

Foto: Hana Pospíšilíková, HanFoS
pospisilikova.hana@seznam.cz

DALŠÍ INFORMACE: Hanák, folklorní soubor
Zveřejněno 09.11.2008 v 23:34 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
FOLKLOR A TRADICE
Etnografický region
Etnografický subregion
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
FOLKLORNÍ AKCE V KRAJI
Aktuality a zprávy
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Kalendář akcí v kraji