HOME PAGE HOME PAGE HOME PAGE ENGLISHSLOVENSKYČESKY
 
Středa 17.04.2024
FS PÚČIK
Folklorní soubor PÚČIK
Historie souboru
Kde nás najdete
Repertoár souboru
Cimbálová muzika
Aktuality a zprávy
Kalendář akcí
Fotogalerie
KONTAKTY
Napište námFOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY

SDRUŽENÍ PŘÁTEL FOLKLORU

XXVI. Prostějovské hanácké slavnosti

XXVI. PROSTĚJOVSKÉ HANÁCKÉ SLAVNOSTI
13. - 14. 9. 2008 Prostějov
Město Prostějov, DUHA - Kulturní klub u hradeb v Prostějově ve spolupráci s Folklorním sdružením ČR a Hanáckým folklorním sdružením o.s. se sídlem v Prostějově pořádají ve dnech 13. - 14. září 2008 u příležitosti tradičních prostějovských hodů XXVI. Hanácké slavnosti. Na náměstí T.G. Masaryka a ve Smetanových sadech po oba dny najdou pestrý program včetně mnoha atrakcí dětští návštěvníci, dospělí i mládež.
V sobotu se v pořadu Hanácké nokturno představí národopisný soubor Lipta z Liptálu a cimbálová muzika Jiřího Nechanického. Od 20 hod. zahraje filmové melodie velký dechový orchestr ZUŠ V. Ambrose z Prostějova. Nedělní dopoledne patří vystoupení dětských folklorních souborů v pořadu "Jaro Hané", účinkují Valentýnek, Mánes a soubor ZUŠ Vladimíra Ambrose z Prostějova, Klásek a Kláseček z Kraslic na Hané, Hanáčci z Litovle, Krušpánek a Kanafaska z Velké Bystřice. Od 14.30 hod. v galaprogramu "Či só hode" vystoupí národopisné soubory Mánes Prostějov, Klas z Kraslic na Hané, Trnka Vyškov, Haná Velká Bystřice a také zazpívá Eliška Váchová z Nového Malína, držitelka Ceny senátora Adolfa Jílka z celostátní soutěže dětských zpěváků lidových písní ve Velkých Losinách.
Program slavností doplňuje dechová hudba Vřesovanka, dechová hudba Hanačka z Břestu u Kroměříže, hanácká rocková kapela z Mezic u Olomouce, jihlavská folková skupina a liberecká folk-rocková hudební skupina. Hanácká muzika, tanec a lidoví vypravěči oživí v sobotu odpoledne národopisnou expozici Muzea Prostějovska. Zpestřením slavností jsou již tradičně také projížďky historickým kočárem, výstava historických vozidel a řemeslný jarmark, kde své umění prezentují mistři lidového řemesla z celé republiky. Nedělní program v městském parku zakončí Promenádní koncert Okrašlovacího spolku o.s.

Záštitu nad folklorními slavnostmi převzali hejtman Olomouckého kraje Ivan Kosatík a starosta města Prostějov Jan Tesař. Slavnosti se konají za finančního přispění Olomouckého kraje, Města Prostějova a FoS ČR a za podpory Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, OSA ad. Mediálními partnery jsou Český rozhlas, Mediatel - Zlaté stránky, Radio Proglas, Dětská tisková agentura, ACR Alfa, Informační server www.borovice.cz, Haló noviny a časopis Folklor.
Kontakt:
Alice Gregušová, ředitelka festivalu
tel.: 736613601, 582329620
E-mail: alice.gregusova@klubduha.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Hanácké slavnosti
Zveřejněno 09.09.2008 v 23:27 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
FOLKLOR A TRADICE
Etnografický region
Etnografický subregion
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
FOLKLORNÍ AKCE V KRAJI
Aktuality a zprávy
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Kalendář akcí v kraji