HOME PAGE HOME PAGE HOME PAGE ENGLISHSLOVENSKYČESKY
 
Čtvrtek 29.02.2024
FS PÚČIK
Folklorní soubor PÚČIK
Historie souboru
Kde nás najdete
Repertoár souboru
Cimbálová muzika
Aktuality a zprávy
Kalendář akcí
Fotogalerie
KONTAKTY
Napište námFOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY

SDRUŽENÍ PŘÁTEL FOLKLORU

Dětské folklorní dny Liptál 2008

21. Dětské folklorní dny v Liptále - 13.-15.6.2008
Pět dětských folklorních souborů (Valašenka, Vonička, Ovečky, Malá Lipta a Malůšata) se představilo v sobotu 14. června, tedy první den 21. ročníku Dětských folklorních dnů v Liptále. Krásný přírodní kulturní areál ožil dětskými hlásky a tanci. Přestávky vyplnila soutěž O liptálského ptáčka zpěváčka. V kategorii starších dětí ji vyhrála Lenka Mrlinová. Není to její první úspěch, letos reprezentovala Liptál i na celostátním finále Zpěváček 2008 ve Velkých Losinách. Dostala se mezi 10 nejlepších a obdržela cenu Jaroslava Juráška.
Po dětském programu se návštěvníkům Dětských folklorních dnů v Liptále představil se svým novým programem, nazvaným Povedená sezóna anebo Z každého trošku, VUS Ondráš. Stejně jako včera v Rožnově pod Radhoštěm musel Ondráš i tady několikrát přidávat.
Dětské folklorní dny v Liptále už tradičně doprovází výstava prací dětí z místních škol. Letos ji zajistila zdejší Základní škola. Výstava se jmenuje U nás na dědině a je to vlastně procházka Liptálem prostřednictvím dětských obrázků. Hezký a neotřelý nápad!

Návštěvníky také jistě zaujmou dřevěné sochy, které zdobí obec. Sochy vznikají vždy při tzv. Velkém Liptále, který se koná pravidelně v srpnu.
Pro úplnost je třeba dodat, že Liptál je vesnicí roku 2006 a hned po skončení Dětských folklorních dnů čeká důležitou návštěvu. Přijedou porotci evropské soutěže vesnice roku. Liptál bude mít 4 hodiny na to, aby je zaujal. Držíme palce.

Slávek Hrzal
Dětská tisková agentura
603 426 422

Folklorní festival Dětské dny Liptál
Zpráva z Liptálu

21 . Dětské folklorní dny v Liptále
Ve dne 13. - 15. června 2008 proběhl v Liptále již 21. ročník Dětských folklorních dnů.
Záštitu nad festivalem převzali paní Alena Gajdůšková, pan Libor Ambrozek a pan Stanislav Mišák.
V pátek 13.6. v 15.30 hodin byla zahájena výstava s názvem "U nás na dědině", kterou připravily děti za ZŠ Liptál pod vedením paní Petra Pilné.
Sobotní a nedělní program začal v 11.00 hod. přijetím vedení souboru, hostů a sponzorů starostou obce panem Miroslavem Vaculíkem a ředitelem festivalu panem Ladislavem Michálkem.
Hlavní dětské programy byly zahájeny, jak v soboru, tak i neděli ve 14.00 hod. V obou hlavních dnech pro diváky vystoupily dětské soubory z blízkého okolí. V sobotu se představily soubory: Valášenka z Vidče, Vonička ze Zlína, Ovečky z Valašského Meziříčí a domácí Malůšata a Malá Lipta. V neděli pak soubory: Malý Klobučánek z Valašských Klobouk, Malé Zálesí z Luhačovic, Děcka z Hošťálkové, Valášek z Horního Lidče, Dětská skupina orientálního tance z Alceda - Vsetín a domácí Malůšata a Malá Lipta. Součástí hlavního programu byla i pěvecké soutěž "O litálského ptáčka zpěváčka", ve které si zazpívaly děti z jednotlivých souborů Zúčastnilo se jich celkem 31. Porota ocenila všechny zpěváčky za účast a velmi je pochválila za krásný zpěv. Proto se vítězi stali všichni. Ale i přesto ocenila v sobotu v 1. kategorii Barboru Balášovou (5. - 9. let) ze souboru Ovečky a v neděli Filipa Miku z Hošťálkové. V 2. kategorii (10. - 15.- let) v sobotu Lenku Mrlinovou z Malé Lipty a v neděli Moniku Zbožínkovou z Malého Zálesí.
Bonbónkem v sobotním programu bylo vystoupení Vojenského uměleckého souboru Ondráš z Brna, který se představil se svým novým programem s názvem Povedená sezóna, aneb "Z každého rožku trošku."
Jelikož nám počasí přálo, věříme, že se dětem a divákům v Liptále líbilo a zároveň vás všechny zveme na 39. MFF Liptalské slavnosti 2008.

Andrea Čalová
andrea.calova@seznam.cz

Folklorní festival Dětské dny Liptál

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 15.06.2008 v 23:02 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
FOLKLOR A TRADICE
Etnografický region
Etnografický subregion
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
FOLKLORNÍ AKCE V KRAJI
Aktuality a zprávy
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Kalendář akcí v kraji