HOME PAGE HOME PAGE HOME PAGE ENGLISHSLOVENSKYČESKY
 
Středa 29.03.2023
FS PÚČIK
Folklorní soubor PÚČIK
Historie souboru
Kde nás najdete
Repertoár souboru
Cimbálová muzika
Aktuality a zprávy
Kalendář akcí
Fotogalerie
KONTAKTY
Napište námFOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY

SDRUŽENÍ PŘÁTEL FOLKLORU

Kdo je nejlepší valašský odzemkář pro rok 2009?

Petr Mílek z FS Ševčík !!!

Letos proběhl již 35 ročník MFF Rožnovské slavnosti. Tento festival se koná v pravidelných 2letých intervalech. Festival trval od 3. do 5. července 2009. Jak je již zvykem sobotní dění zahajuje semifinále ve valašském odzemku /mužský sólový tanec/.
Letos byla velmi hojná účast - jelikož samotným slavnostem předcházelo několikatidenní taneční soustředění mladých tanečníků - odzemkářů a ti pak měli možnost své nabyté zkušenosti předvést na Rožnovských slavnostech. Soutěžilo se ve 2 kategoriích v odzemku a v obuškovém /tanec s valaškou/. Odpoledne pak probíhalo finále těch nejlepších z nich.
Tak i letos jsem se vydala doprovodit svého partnera a podpořit ho v jeho srdeční záležitosti - v odzemku. Jelikož tento tanec v podání Petra jsem viděla nepočítaně a znám taneční standart a také to, že většinou doma máme diplomy za 2 či 3 místo, tak ani tentokrát jsem neočekávala žádný převratný kousek, vidíc početný zástup kvalitních odzemkářů a pravidelných výherců soutěží. V klidu sedím na lávce v amfiteátru a pozoruji nově rodící se odzemkářské talenty a snažím se roztleskávat diváky. A najednou Petr - kroj pečlivě upraven-nová bílá košile s výšivkou, září na ni nová perleťová kotula/tu k dnešnímu dni již stačil zničit/- estetickým dojmem tedy jistě upoutal. Taneční projev byl pak nezvykle lehký, plný emocí a kvalitně odvedených kroků a skoků- tentokráte jsem ani nemusela roztleskávat publikum a mohla jsem si vychutnat semifinálové vítězství Petra -v kategorii odzemek. Na odpolední finále jsem již byla opravdu nervózní vidíc, že by se po několikáti letech a na "stará taneční kolena" mohlo podařit Petrovi zvítězit. Semifinálová lehkost byla sice ta tam a i na něm se projevila nervozita, ale i tak si udržel dostatečný náskok od jiných tanečníků a letos zaslouženě vyhrál. Domů nám přibyl další diplom tentokráte za 1 místo a valaška za vítězství už visí doma na zdi.

Kristýna P.
kecatp@seznam.cz
KACABAJKA říjen 2009

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 19.09.2009 v 17:33 hodin
Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
FOLKLOR A TRADICE
Etnografický region
Etnografický subregion
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
FOLKLORNÍ AKCE V KRAJI
Aktuality a zprávy
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Kalendář akcí v kraji