HOME PAGE HOME PAGE HOME PAGE ENGLISHSLOVENSKYČESKY
 
Středa 29.03.2023
FS PÚČIK
Folklorní soubor PÚČIK
Historie souboru
Kde nás najdete
Repertoár souboru
Cimbálová muzika
Aktuality a zprávy
Kalendář akcí
Fotogalerie
KONTAKTY
Napište námFOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY

SDRUŽENÍ PŘÁTEL FOLKLORU

Rožnovská valaška 2008

TISKOVÁ INFORMACE
Ve dnech 13. - 15. června 2008 se v Rožnově pod Radhoštěm, v areálu Valašského muzea v přírodě, uskuteční již XVI. ročník Mezinárodního armádního folklorního festivalu Rožnovská valaška s X. přehlídkou skupin historického šermu.

Hlavními pořadateli festivalu jsou Ředitelství personální podpory - Odbor podpory kvality života a Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ, spolupořadateli jsou Velitelství Sil podpory a výcviku, Velitelství Společných sil, Folklorní sdružení České republiky, Folklorní sdružení JÁNOŠÍK Brno, Zlínský kraj, Město Rožnov pod Radhoštěm a Valašské muzeum v přírodě Rožnov pod Radhoštěm.
Záštitu nad letošním ročníkem převzali stejně jako v loňském roce místopředseda vlády ČR Petr Nečas, hejtman Zlínského kraje Libor Lukáš a náčelník Generálního štábu Armády České republiky generálporučík Vlastimil Picek.

plakát
Festival Rožnovská valaška si získává stálou přízeň návštěvníků zejména zajímavou dramaturgií. Spojení folkloru a historického šermu spolu s nabídkou produkce lidových řemeslníků, ale i tradiční krajové gastronomie v krásném prostředí Valašského muzea v přírodě nabízí zajímavé zážitky a pestrou podívanou nejen vyhraněným zájemcům o lidovou hudbu, zpěv a tanec, ale mnoha dalším, kteří chtějí prožít zajímavé víkendové dny.
Na festivalu se představí dětské i dospělé soubory a skupiny, zřizované nebo spolupracující s Armádou České republiky i pozvaní hosté, včetně souborů z Kolumbie, Rakouska a Slovenska. Celkově se diváci mohou těšit na vystoupení 16 folklorních souborů a 10 skupin historického šermu.
Program festivalu připravil Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ, který se spolu s Odborem podpory kvality života Ředitelství personální podpory významnou měrou podílí i na zajištění organizačního a technického zázemí celé akce.
Festival bude oficiálně zahájen v pátek večer programem Vítejte na Valašce (účinkují VUS ONDRÁŠ, jednotka Čestné stráže AČR a hudební skupina Čechomor).
Programů bude celkem osmnáct. Návštěvníci by si neměli nechat ujít například Švejkoviny (program hostujících folklorních souborů) či Husľovačku v podání hostů ze Slovenska - taneční skupiny Dragúni, KMAF s lidovou hudbou Muzička, samostatné pořady dětských, dospělých a zahraničních souborů, přehlídku historického šermu či rekonstrukci historické bitvy. Chybět nebude ani sobotní noční společná zábava při cimbálových muzikách uváděná pod názvem Do krku aj pod nohy.
Nedělní dopoledne bude opět vyhrazeno převážně dětem. Kromě dalšího ročníku soutěžní přehlídky dětských zpěváčků Trylky Jaroslava Juráška, se v areálu Rožnovského rynku uskuteční dětský den s názvem Kdo si hraje, nezlobí (soutěže pro děti, ukázky techniky hasičského záchranného sboru a městské policie,šermířská vystoupení, střelnice a další doprovodné akce).
Součástí Rožnovské valašky budou opět Dny lidových řemesel a tradiční gastronomie a první ročník pochodu Klubu českých turistů Za Rožnovskou valaškou.

Mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas Brno a Radio Proglas. Dalšími mediálními partnery Rožnovské valašky (členského festivalu FoS ČR) jsou Český rozhlas, Dětská tisková agentura,Mediatel - Zlaté stránky a www.borovice.cz . Festival dále podpořili: MŠMT ČR, ACR Alfa, MAITREA, CARDION, s.r.o., Starobrno, a.s., Art Lighting Production, s.r.o., DUB 3000 a.s. a Vinné sklepy Lechovice, s.r.o.

Po dobu konání festivalu je do celého areálu Valašského muzea v přírodě VSTUP VOLNÝ.
Podrobný program festivalu Rožnovská valaška 2008 lze najít na
Kontaktní osoba: Hana Maděrová, tel.: 603 423 496, maderova@vusondras.cz

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 12.06.2008 v 00:38 hodin
Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
FOLKLOR A TRADICE
Etnografický region
Etnografický subregion
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
FOLKLORNÍ AKCE V KRAJI
Aktuality a zprávy
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Kalendář akcí v kraji