HOME PAGE HOME PAGE HOME PAGE ENGLISHSLOVENSKYČESKY
 
Pátek 02.06.2023
FS PÚČIK
Folklorní soubor PÚČIK
Historie souboru
Kde nás najdete
Repertoár souboru
Cimbálová muzika
Aktuality a zprávy
Kalendář akcí
Fotogalerie
KONTAKTY
Napište námFOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY

SDRUŽENÍ PŘÁTEL FOLKLORU

Dyjavánek, dětský folklorní soubor [ Folklorní soubor či skupina FoS ČR ]

Folklorní soubor Dyjavánek - občanské sdružení
E-mail: dyjavanek(a)centrum.cz, dyjavanek@dyjavanek.cz
Vedení:
Mgr. Anna Bulová (hlavní vedoucí, taneční složka) +420 721 651 597
Mgr. Karolína Bulová (vedoucí taneční složky) +420 774 140 303
Zbyněk Súkup (vedoucí hudební složky) +420 774 303 223, ICQ 274711290
Mgr. Jiří Ludvík (vedoucí hudební složky) +420 777 176 854
www.dyjavanek.cz (Novinky o webu souboru se dočtete po otevření souborových stránek u kontaktů.)

Historie souboru
Folklorní soubor Dyjavánek vznikl v roce 1987 při Znojemské besedě ve Znojmě. Své jméno si Dyjavánek vybral podle řeky Dyje, která tímto naším malebným jihomoravským městem protéká.

Od roku 1995 působí Dyjavánek při ZŠ ulice Mládeže ve Znojmě. V září roku 1999 se souboru podařilo založit dětskou cimbálovou muziku, která má již dvě oddělení. V současností Dyjavánek sdružuje kolem šedesáti dětí ve věku 7 - 18 let. Vzhledem k tomu, že město Znojmo nemá vlastní folklorní tradice, zpracovává soubor dětské hry, písně a tance z nedalekého Slovácka. Zavítáme i na Slovensko či Moravsko-slovenské pomezí.

V roce 2003 se soubor poprvé zúčastnil regionálního kola soutěžní taneční přehlídky národopisných souborů v Mikulově, kde se mu podařilo postoupit do dalších kol a vystupovat na Zemské přehlídce v Kroměříži. V roce 2005 postoupil na Zemskou přehlídku do Liptálu. Cimbálová muzika zahrála v dětském pořadu folklorního festivalu Strážnice To moje hrdélko, kde primáška Nela Horáková obdržela ocenění Laureát Strážnice. V roce 2004 se prozpívala na celostátní přehlídku ve Velkých Losinách a umístila se mezi deseti nejlepšími dětskými zpěváčky z České Republiky.

Během svého působení se děti představily a představují na desítkách a dnes už stovkách vystoupení v rodném městě Znojmě, okolí a v zahraničí (Slovensko, Rakousko, Maďarsko, Holandsko).

Dyjavánek pořádá koncerty pro školy, besedy u cimbálu, vystupuje v nemocnicích, podporuje akce pro domy s pečovatelskou službou, hraje na různých výstavách, ochutnávkách vín, podílí se na programu Znojemského adventu a na známém Znojemském vinobraní, stranou nezůstávají ani soukromé akce, jako např. narozeninové oslavy a za zmínku stojí také spolupráce s Cimbálovou muzikou Antonína Stehlíka, se Znojemským hudebním festivalem nebo třeba se Správou NP Podyjí ve Znojmě.

Během roku děti pravidelně nacvičují, většinou dvakrát do týdne, zúčastňují se krátkodobých soustředění, za všechny uvádíme krásné chalupy rodiny Jenčkových v Kameničné u Žamberka, a v letních měsících jezdí na soustředění táborového typu, většinou na týden, tady uvádíme náš oblíbený Letní dětský tábor Havlíčkův Mlýn v Jindřichovicích u Želetavy, kam jezdíme již dlouhá léta.

A na konec bych chtěl DFS Dyjavánek moc poděkovat městu Znojmu, Znojemské besedě, ZŠ ul. Mládeže, ZUŠ ve Znojmě, sponzorům, RODIČŮM a všem, kteří jakýmkoli způsobem umožňují, aby soubor mohl ve své činnosti pokračovat. Děti tak mohou najít smysluplné naplnění volného času, kamarády (kamarádky:-)), poznat činnost a práci dětí z jiných národopisných souborů, naučit se týmové práci, respektovat jeden druhého, rozvíjet své schopnosti a prožít nejeden nevšední zážitek ve známém kolektivu.
Za vedoucí DFS Dyjavánek
Zbyněk Súkup

KONTAKTNÍ ADRESA:

Folklorní soubor Dyjavánek
Anna Bulová
Sládkova 1807/9
669 02 Znojmo
Česko (CZ)
tel: (+420) 721 651 597

Z TISKOVÝCH ZPRÁV A ČLÁNKŮ

UMÍSTĚNÍ

DALŠÍ INFORMACE: http://www.fos.cz

AKTUALIZACE: Luděk Šorm (FOLKLOR.CZ) org. 24, 04.02.2008 v 23:51 hodin
Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
FOLKLOR A TRADICE
Etnografický region
Etnografický subregion
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
FOLKLORNÍ AKCE V KRAJI
Aktuality a zprávy
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Kalendář akcí v kraji